Azjatyckie sekrety urody prosto z odległej Tajlandii


Azjatyckie sekrety urody prosto z odległej Tajlandii

Nie od dziś wiadomo, że Europejki podziwiają z jakim oddaniem, zapałem i starannością Azjatki dbają na co dzień o swoją urodę oraz samopoczucie. Podpatrują kosmetyki, zabiegi, jakim się poddają, a także, co można znaleźć każdego dnia na ich talerzach. Ciekawość wzrasta tym bardziej, że gdy odwiedzamy egzotyczne kraje Dalekiego Wschodu, widzimy zadbane, wydawałoby się wiecznie młode kobiety, pełne wigoru i chęci do życia. Co takiego sprawia, że tak długo oszukują matkę naturę i skąd mają w sobie tyle zapału do działania? Odpowiedź nie jest taka prosta, jednak postaramy się uchylić przed Wami nieco rąbka tajemnicy.

Pamiętajcie, że nie wystarczy raz spróbować naszych kilku rad, ważne, aby pewne nawyki zagościły w waszych domach i sercach na stałe, tak, jak dzieje się to w przypadku Tajek. Ponadto nie zapominajcie o każdym, najmniejszym centymetrze swojego ciała. Nie wystarczy skupić się wyłącznie na twarzy, dłoniach czy biodrach, by poczuć się piękną i spełnioną. Ważne, by szło to w parze z dobrym nastawieniem, wypoczynkiem i wiarą w siebie.

Jakie są więc największe sekrety Azjatek? I jak wykorzystać je tutaj, w europejskim świecie, w szczególnie trudnym dla skóry okresie pozimowym? Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej!

Pielęgnacja twarzy i ciała

Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji, które mają zapewnić kobietom żyjącym w Azji blask, a także zdrowy wygląd skóry jest codzienny, wieloetapowy demakijaż. Jego głównym celem jest odpowiednie oczyszczenie twarzy, a także przygotowanie jej do aplikacji kosmetyków, dzięki czemu skóra jest  świeża i promienna. Jakie działania warto więc jeszcze włączyć do codziennej pielęgnacji? Nie tylko Japonki czy Koreanki, ale i Tajki uwielbiają różnego rodzaju peelingi, które stosują niemalże każdego dnia! Sięgają po delikatne, bardzo często naturalne metody, które mają złuszczyć i oczyścić ich naskórek. My  również polecamy ten sposób, szczególnie podczas wiosennej pielęgnacji, chcąc znacząco poprawić kondycję skóry po długiej zimie.

Nie możemy zapomnieć także o kosmetykach – Azjatki wybierają do pielęgnacji tylko takie produkty, które mają w sobie naturalne składniki. Co ciekawe, często sięgają po takie, które zawierają kokos. Ten z kolei ma silne właściwości nawilżające, zmniejsza uczucie pieczenia po oparzeniach czy nawet łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Szereg jego zalet sprawia, że na kosmetycznych półkach Azjatek królują produkty z jego zawartością.

Tajska dieta

Jedna z najbardziej kolorowych, aromatycznych kuchni świata, nazywana również kuchnią szczęśliwych ludzi, zachwyca różnorodnością smaków. Świeże produkty, małe porcje, a na talerzu przede wszystkim warzywa, ryby… to wszystko sprawia, że azjatyckie potrawy bywają nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. To nie tylko uczta dla naszego podniebienia, ale i całego organizmu, któremu zapewniamy odpowiednią dawkę witamin, węglowodanów czy tłuszczy. Nie bez powodu mówi się o długowieczności ludzi zamieszkałych na terenach Azji, dzięki odpowiedniej diecie, przez długie lata cieszą się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Co zatem jest podstawą tajskiej kuchni? Najbardziej charakterystycznymi produktami dodawanymi do potraw są tu niewątpliwie mleczko kokosowe, ryż, tofu oraz aromatyczne przyprawy, takie jak tajska bazylia czy chili, imbir, a także trawa cytrynowa. Ponadto Azjatki, dbając o urodę i poprawne funkcjonowanie organizmu, piją wyłącznie ciepłe napoje, takie jak zielona herbata czy woda. Warto więc szczególnie pomyśleć o tym podczas wiosenno-letniej pielęgnacji ciała – nie od dziś wiadomo, że nasz organizm, aby dobrze działał, musi być odpowiednio nawodniony. Zatem do dzieła!

Azjatyckie masaże

Ostatnią i równie ważną częścią pielęgnacji, bez której nie mogą się obyć Azjatki, są masaże. Dzięki regularności poddawaniu się takim zabiegom ich skóry ujędrniają się, uwydatniają się kontury twarzy, a ciało staje się szczuplejsze. Dodatkowo regularne masaże znacznie opóźniają proces starzenia, a nawet są w stanie wygładzić istniejące już zmarszczki.

Wydaje się to niemożliwe? A jednak! Nie musimy wstrzykiwać sobie botoksu, by zahamować oznaki starzenia, wystarczy delikatny, a przede wszystkim bezpieczny masaż twarzy, podczas którego użyjemy odpowiedniego oleju. Te z kolei w perfekcyjny sposób rozpuszczą makijaż, a także wpłyną dobroczynnie na naszą skórę, odżywiając ją. Jak wykonać poprawny masaż twarzy i oczu w domu? Na to pytanie i wiele innych chętnie odpowiemy podczas zabiegów w naszym Tao Spa.  

 

 

 

Categories