Czym jest TAO


Czym jest TAO

“Tao, które można opisać słowami, nie jest wiecznym (prawdziwym) tao”

Tao-teh-Ching (Księga cnót tao) – Lao-tsy

Mimo wszystko, choć z pozoru wydaje się to trudne, spróbujmy dotknąć, czym jest filozofia Tao, która łączy myśl moralną z refleksją filozoficzną, etyczną a także starymi, tradycyjnymi wierzeniami chińskimi. Samo słowo “tao” oznacza “drogę”, a także “siłę kosmiczną”, tu rozumianą  jako najwyższy byt moralny. Tao mówi o tym, że każdy człowiek powinien kroczyć drogą mędrca, koncentrującego się na kontemplowaniu życia w jego najprostszej postaci, kontemplowaniu podobnemu do zachwytów dziecka nad światem.

W Tao Therapy hołdujemy tej starożytnej myśli, mówiącej, że aby człowiek mógł dojść do doskonałości, musi dążyć do harmonii pomiędzy tym co cielesne, a tym co duchowe. Tworząc nasz kameralny salon masażu tajskiego, zwracamy się ku tej filozofii i zgodnie z nią pomagamy zachować harmonię pomiędzy jin i jang.  Szeroki zakres usług i nasze holistyczne podejście do wszystkich pięciu zmysłów – wzroku, smaku, zapachu, słuchu i dotyku – gwarantują pełen relaks i odprężenie odwiedzających nas gości.

Zasady tao, które przyświecają nam w codziennej pracy:

  • Zasada “p’u”, którą można przetłumaczyć dosłownie jako „drzewo w zagajniku” albo „ścięte drzewo”. Jest ono zasadą oznaczającą naturalność. Zakłada, że każdy działa odruchowo i zachowuje się odpowiednio w każdej sytuacji. Zasada p’u opisuje sposób osiągania radości w naturalny sposób, najbardziej szczery.|
  • Zasada “de” mówi o tym, że każda rzecz ma swoje naturalne przeznaczenie. Dzięki używaniu wszystkiego zgodnie z nim, odniesiemy więcej radości oraz wypełnimy swoje zadania. 
  • Zasada “we-wei” oznacza dokładnie działanie w niedziałaniu i rozwija myśl o świecie jako potężnym, potężniejszym niż cokolwiek innego. Człowiek jest tylko w nim małym trybikiem, drobnym ziarenkiem, otoczonym przez siły, których nie jest w stanie pojąć. Zasada ta mówi o tym, aby z nimi nie walczyć, tylko się im podporządkować.

Wprowadzanie tych zasad w życie oraz utrzymanie ciała w odpowiedniej kondycji poprzez odpowiednio wykonany masaż pozwala zachować harmonię w tym pełnym pośpiechu życiu.

W Tao Therapy tradycyjne masaże tajskie są wykonywane przez dyplomowane masażystki pochodzące z Tajlandii – Surin, Jackie i Lin. Każda z nich praktykowała w profesjonalnych szkołach masażu tajskiego w Tajlandii, po czym nabywała doświadczenie w różnych zakątkach świata – od salonów w Moskwie, przez Paryż, aż po Egipt. W Tao Therapy można poczuć leczniczy dotyk Wschodu i pozwolić sobie na odrobinę egzotyki. My, korzystając z wiedzy i doświadczenia naszych masażystek chcemy, pisząc tego bloga, przeprowadzać przez meandry filozofii tao, przybliżyć myśl wschodnią i umożliwić Wam wprowadzanie jej w życie.

 

 

 

Categories