Masaż kamieniami


Masaż kamieniami

Bolą Cię mięśnie, drętwieją ręce? Masz słabą przemianę materii lub zszargane nerwy? Pozwól się obłożyć kamieniami, a poczujesz się odprężony i pełen energii.

Mówi się, że masaż gorącymi i zimnymi kamieniami jest starszy niż akupunktura i był znany już w starożytności. Opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. Według niej w ciele ludzkim znajdują się ośrodki energii, które w jodze nazywane są czakrami. Technika masażu gorącymi kamieniami była stosowana od wieków na Dalekim Wschodzie. Starożytni lekarze hinduscy opracowali specjalną mapę tych punktów energetycznych. Profesjonalnie wykonany masaż gorącymi kamieniami pozwala uruchomić przepływ energii. Czakry stymulują pracę  znajdujących się w sąsiedztwie gruczołów wydzielania wewnętrznego, które produkują niezbędne do życia hormony. Medycyna Wschodu od wieków wykorzystuje czakry i łączące je w meridiany, przede wszystkim w akupunkturze. Kamienie do masażu rozkłada się zgodnie z mapą czakr znajdujących się na ciele ludzkim. Ciepłe kamienie, które zostają położone w miejscu czakry, a następnie przesunięte wzdłuż meridianów, sprawia że w organizmie dochodzi do odblokowania przepływu energii.

7 czakr

  • czakra podstawowa, która położona jest u podstawy kręgosłupa, odpowiedzialna jest za energię życiową, osobowość oraz silną wolę;
  • czakra seksu, znajdująca się w podbrzuszu wpływa na życie seksualne;
  • czakra splotu słonecznego odpowiada za życie uczuciowe;
  • czakra serca wzbogaca sens istnienia, a przede wszystkim reguluje energię miłości;
  • czakra gardła wpływa na zdolności pracy twórczej;
  • czakra trzeciego oka, znajdująca się na środku czoła jest odpowiedzialna za wyobraźnię i umiejętność realizacji myśli;
  • czakra korony będąca na czubku głowy odpowiada za życie duchowe i stan świadomości.

Układ czakr jest bardzo złożony i poza najważniejszymi czakrami (podstawy, serca i korony) oraz czterema czakrami ważnymi, istnieje jeszcze ponad 300 mniejszych. Według medycyny Wschodu energia, która zostaje zablokowana w czakrach wpływa negatywnie na organizm i funkcjonowanie narządów wewnętrznych, zaburza życie emocjonalne oraz duchowe.

Do masażu kamieniami wykorzystuje się bazalt (kamienie czarne) i marmur (białe). Kamieni bazaltowych jest 54 i mają owalny kształt oraz ciemnoszarą lub czarną barwę. Wydobywane są z dna oceanów, gdzie zostały oszlifowane przez piasek i fale. Ich powierzchnia jest idealnie gładka. Dla utrzymania naturalnej, pozytywnej energii należy je przechowywać w wodzie źródlanej lub soli morskiej. W ten sposób zostaną one również oczyszczone ze złej energii, którą odebrały z naszego organizmu.

Jak wygląda masaż kamieniami? W zależności od rodzaju dolegliwości masażysta dobiera pozycję – na brzuchu lub na plecach. Potem układa na ciele kamyki w okolicach czakr, np. na plecach, wzdłuż kręgosłupa. Małe kamyki wkłada między palce dłoni i stóp, a te większe rozmieści na policzkach, wzdłuż żuchwy oraz między brwiami.

Obłożona kamieniami osoba leży spokojnie na wygodnym stole do masażu. Następnie osoba wykonująca masaż bierze do rąk dwa spore kamienie wcześniej zanurzone w oliwie z oliwek z dodatkiem wybranego olejku stosowanego w aromaterapii. Masuje nimi całe ciało, pocierając delikatnie miejsce przy miejscu. Ciepło, które płynie z kamieni, rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu krew zaczyna szybciej krążyć. Organizm pozbywa się toksyn, skóra staje się dobrze dotleniona. Zimne kamienie przydają się przy kontuzjach, drobnych uszkodzeniach spowodowanych zbyt intensywnym treningiem.

Niezwykle skuteczny jest masaż wykonywany jednocześnie zimnymi i ciepłymi kamieniami. Efekt, który się osiąga dzięki takiemu połączeniu, specjaliści nazywają wyścigiem energii. Zjawisko to ma bardzo pozytywny wpływ na cały organizm, bowiem dzięki różnicy temperatur pozbywa się on bowiem toksycznych substancji. Zdaniem lekarzy medycyny Wschodu tworzą się wtedy w ciele małe generatory energii, które umożliwiają jej przepływ z miejsc, gdzie jest zablokowana, do miejsc, w których jej brakuje.

Dlatego właśnie w Tao Therapy kładziemy szczególny nacisk na tę formę masażu jako terapii dla osób, które borykają się z  konkretnymi dolegliwościami np. zaburzeniami przemiany materii i małą odpornością. Mogą się mu poddawać także ludzie zdrowi, którzy prowadzą wyczerpujący i stresujący tryb życia, który wymaga przywrócenia równowagi. Warto sprawdzić, co ma do zaoferowania ta znana już w starożytności praktyka.

Categories