Masaż tajski – przebieg i działanie


Masaż tajski – przebieg i działanie

Jak działa tradycyjny masaż tajski?

W Tajlandii jest znany jako „nuat phaen boran”, co można przetłumaczyć jako „klasyczny masaż”. W starożytności przeznaczony był wyłącznie dla członków rodziny królewskiej. Zwykło się mówić, że jest jogą dla leniwych, a to dlatego, że osoba, która jest masowana, przyjmuje w trakcie masażu wiele pozycji, które są znane z ćwiczeń jogi. Masaż tajski polega na rytmicznym uciskaniu konkretnych punktów na ciele. Dzięki temu osoba masowana pozbywa się stresu, napięcia oraz bólu.

Wykonanie masażu tajskiego

Jak przebiega masaż tajski?

Osoba masowana jest ubrana w luźne, wygodne ubranie i leży na specjalnym materacu. Masaż może być wykonywany indywidualnie, bądź „na dwie ręce”. Podczas wykonywania masażu to osoba masująca bardzo intensywnie pracuje swoim ciałem, używając dłoni, kciuków, łokci i przedramion, a także stóp. Poprzez mocny nacisk (głównie łokciem) w rytmiczny sposób na przebiegające aorty, powoduje uczucie głębokiego odprężenia. Tajlandczycy wierzą, że w ciele istnieją linie przepływu energii tzw. linie Sen, co znajduje swoją analogię w meridianach czy hinduskich kanałach Nadi (joga). Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji, które wywodzą się z pięciu zasadniczych postaw jogi pasywnej: leżenia przodem, tyłem, bokiem oraz postawy siedzącej i odwróconej. Pełna, kompletna sesja masażu tajskiego powinna trwać 2 godziny lub więcej, podczas których w sposób rytmiczny następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała. Także dotyczy to również wyciągania palców, stóp u nóg, uszu oraz przyjmowania przez osobę masowaną różnych wyciągniętych pozycji. Wszystko to odbywa się zgodnie z starożytną procedurą.

Komu polecany jest klasyczny masaż tajski? Z jego dobrodziejstwa powinny głównie korzystać osoby, które pozbawione są energii i odczuwają zmęczenie. Szczególnie rekomendowany jest tym, którzy na co dzień pracują w stresie i są narażone na pracę w niekorzystnych warunkach dla ciała i ducha. Masaż tajski je odpręża i relaksuje, działa na nie rewitalizująco energetycznie ładując.
Zapraszamy do Tao Therapy, gdzie profesjonalne masażystki z Tajlandii będą mogły zadbać o Państwa relaks, dzięki tej starożytnej sztuce masażu.

Masażystki z Tajlandii

Categories